مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

پنج‌شنبه 19 بهمن 1391
مک آدرس رایانه خودتان را شناسایی کنید
شاید برای شما هم تا حالا پیش اومده که وقتی می خواهید لپ تاپ یا گوشی هوشمند تون رو به شبکه اینترانت شرکتی متصل کنید نیاز به دانستن و در اختیار گذاشتن نشانی به نام مک آدرس پیدا کرده باشید. مک آدرس را اصطلاحا آدرس فیزیکی ابزارهای دیجیتالی می‌نامند. نام مک آدرس به طور اختصاری از عبارت Media Access Control Address برگرفته شده است که یعنی آدرس کنترل دسترسی به ابزارهای دیجیتالی یا رسانه‌ها. برای اینکه بتونید به این نشانی روی رایانه خودتون دست پیدا کنید، انجام این کار به دو شیوه امکان‌پذیر است: 
راه اول استفاده از تنظیمات Connection است. اگر به شبکه یا اینترنت متصل هستید می‌توانید روی گزینه Connection شبکه در کنار ساعت سیستم نمایش داده می‌شود، مراجعه کرده و با باز کردن پنجره Network Connection به بخش Details مراجعه کرده و مک آدرس را با عنوان Physical Address مشاهده کنید اما راه ساده‌تر استفاده از دستورات تحت Dos است. ابتدا با زدن کلیدهای «ویندوز و R» پنجره Run را باز کنید. حالا باید دستور cmd را وارد کنید. در صفحه سیاه رنگی که نمایش داده می‌شود می‌توانید دو دستور را وارد کنید. دستوری که مستقیما شما را به مک آدرس می‌رساند دستور getmac است. با زدن این دستور آدرس‌هایی به شما نمایش داده خواهد شد که تعداد خطوط آن به تعداد کارت‌های شبکه شناخته شده روی سیستم شما بستگی دارد اما فقط یک مورد از آن‌ها در حالت فعال نمایش داده می‌شود که به راحتی قابل تشخیص است. راه‌حل دیگر وارد کردن دستور Ipconfig /all است. با زدن این دستور نیز سطرهای متعددی نمایش داده می‌شود اما یکی از آن‌ها مربوط به کارت شبکه فعال شماست که علاوه بر Physical Address، آی‌پی رایانه شما را نیز نمایش می‌دهد. اطلاعات کامل تر را در بایت بخوانید.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106966


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001