ابزار مدیریت

اکنون مدیران شاهد پیدایش روز افزون ابزارها و فناوری های مدیریتی در دنیای کسب و کار هستند . برخی از این ابزارها مانند برنامه ریزی استراتژیک و الگویابی از بهترین ها گستره کاربرد وسیعی را شامل می شوند، در حالی که بعضی دیگر مانند شناسای و ردیابی رادیویی محصولات - RFID -  حیطه کاربرد بسیار محدودی دارند.
آشنایی، انتخاب و به کارگیری صحیح این ابزارها از جمله وظایف چالش برانگیز مدیران است. مشاور مدیریت در این قسمت در نظر دارد به معرفی تعدادی از این ابزارها بپردازد و وب سایت ها و یا وبلاگ هایی را که به گونه تخصصی به معرفی و تشریح ابزارهای مدیریت پرداخته اند شناسایی و معرفی نماید. مطالعه این مجموعه راهنما، کمک می کند تا مدیران  شناخت واقع‌ بینانه‌تری از متداول ترین ابزارهای مدیریتی به دست آورند و در زمان رویارویی با مسایل پیچیده سازمانی، بتوانند ابزار یا ابزارهای مناسب را انتخاب کرده و به موقع بکار گیرید. فهرست ابزارهای مدیریت که از کاربری بیشتری برخوردار هستند عبارت است از:
- کسب و کار
- مدیریت منابع انسانی
- مدیریت مشتریان
- مدیریت سرمایه
- سیستم های مدیریت
- مدیریت پروژه
- مدیریت فناوری اطلاعات
- مدیریت راهبردی
- مدیریت تبلیغات و بازاریابی
- مدیریت دانش
- مدیریت آراستگی محیطی
- مدیریت ارتباطات
- مدیریت برند
- مدیریت خلاقیت و نوآوری
- مدیریت پیکره بندی
- مدیریت زمان
- تصمیم سازی
- خدمات مدیریت
- مدیریت بهره وری

مدیر گرامی: خواهشمند است در صورتی که وبسایت/ وبلاگی را سراغ دارید که به صورت تخصصی در زمینه ابزار مدیریت مطلب منتشر می کند برای ثبت نام و نشانی آن این فرم را تکمیل فرمایید.