درخواست همفکری با مشاور مدیریت

همکاران گرامی، یکی از شرکت های ارایه دهنده محصولات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) از بنده درخواست کرده است به عنوان مشاور با ایشان همکاری داشته باشم. این کارفرمای محترم صورت مساله خود را بدین صورت تعریف کرده است: " ارایه خدمات مشاوره با مطالعه، طراحی و نظارت بر طرح هایی عملی که بتواند توانایی های بالقوه موجود در بخش نرم افزار شرکت را به توانایی های بالفعل در آورد".
تا اینجای کار مساله ای وجود ندارد و امکان عقد قرارداد و ارایه خدمات میسر است. لیکن این کارفرمای محترم درخواست داشته است تا حق الزحمه قرارداد به صورت درصدی از فروش واحد نرم افزار تعیین و پرداخت گردد. اصل مساله من اینجاست و چون تجارب اختلاف برانگیزی در این باره داشته ام خواستم از نقطه نظرات همکاران گرامی که در این رابطه تجارب موفقی داشته اند استفاده ببرم. با توجه به اینکه ارایه خدمات مشاوره مدیریت در بسیاری از اجزای آن غیر قابل اندازه گیری است. شما فکر می کنید چگونه می توان به درخواست این کارفرمای گرامی جامه عمل پوشاند؟
ممنون خواهم شد اگر پاسخ های خود را به رایانامه بنده به نشانی sadeghfar@gmail.com ارسال فرمایید و در صورت وجود هر گونه ابهام یا پرسش برای تکمیل این بحث از تماس با بنده دریغ نفرمایید.
با سپاس فراوان - مشاور مدیریت