اگر به زودی تولید محتوا نکنید از گردونه دوستان خارج می شید

بسیاری از اوقات وقتی می خواهند شاخصی برای رشد فرهنگی کشور مشخص کنند سرانه مطالعه رو مثال می زنند و همیشه هم می گن این سرانه توی ایران بسیار پایینه ... البته من هیچ وقت متوجه نشدم چطوری حسابش می کنند و که می گن پایینه چون مثلا میزان مطالعه صفحات وب رو چطوری می تونن اندازه بگیرن یا وقتی کسی داره یک فیلم زبان اصلی رو با زیرنویس فارسی می خونه این حجم مطالعه رو چه طوری میشه حساب کرد؟

با این حال به نظر من میزان مطالعه اصلا نمی تونه شاخص خوبی واسه این کار باشه بلکه بهتره به جای اون سرانه تولید محتوا (یا حداقل نوشتن) باید به عنوان یک شاخص جدی ملاک عمل باشه... چرا که وقتی قراره تولید محتوا صورت بگیره ناخودآگاه خواندن هم بالا می ره... حالا اگه توی کشور ما کسی سراغ این مقوله نرفته جای تاسف داره ... ولی دنیا که بیکار نمی شینه!!

در همین راستا خبری رو شنیدم که فیس بوک به دنبال این هست با اپلیکیشنی به نام اسلینگ شات کار تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی رو رونق ببخشه و قاعدهٔ ۱٪ اینترنت را بشکند. این قاعده می‌گه تنها ۱٪ از کاربران، محتوای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را تولید می‌کنند و بقیه فقط نظاره‌گر هستند.

shot_2