نامه سرگشاده به مدیر مدرسه

جناب آقای اصغری

مدیر محترم دبیرستان شهید مطهری عباس آباد مازندران

با سلام

احتراما پیرو گفتگوی اینترنتی اخیر در خصوص پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت با بهره گیری از الگوی استاندارد بین المللی ISO 9001 به استحضار می رساند، جنابعالی و اعضای محترم هیات امناء مدرسه می توانید با مطالعه مطالب مطرح در این یادداشت نسبت به مفاهیم و نیازمندی های پایه این استاندارد آشنایی مقدماتی کسب نمایید.

 

<مطالعه موردی 1 - مطالعه موردی 2 - مطالعه موردی 3>

 

علاوه بر این در پاسخ به پرسش جنابعالی در رابطه با کسب اطلاع از اجرای سیستم های مشابه در دیگر مدارس و موسسات آموزشی به عرض می رساند، جنابعالی می توانید با رجوع به پیوندهای ذیل تجارب بهره گیری از پیاده سازی این استاندارد و سیستم مدیریتی مبتنی بر آن را مورد مداقه قرار دهید.

تجربه مشابه 1

تجربه مشابه 2

 تجربه مشابه ۳

در پایان یک نمونه از مهمترین اسنادی که باید در هنگام طراحی سیستم مدیریت کیفیت در یک موسسه آموزشی تدوین گردد، ارایه می گردد.لطفا برای دریافت این سند تحت عنوان نظامنامه کیفیت، اینجا را کلیک کنید.

پس از پیاده سازی سیستم و درخواست برای ممیزی موسسه آموزشی متبوع جنابعالی دریافت کننده گواهینامه بین المللی این استاندارد خواهد گردید.شما می توانید نمونه این گواهینامه را در اینجا مشاهده فرمایید.

لازم به یادآوری است پیاده سازی سیستم یاد شده هیچ ارتباطی به دریافت گواهینامه ندارد و شما می توانید بدون دریافت چنین گواهی نامه ای؛ سیستم مدیریت کیفیت را طراحی و پیاده سازی نموده و همواره آنرا بهبود بخشید.

 

امیدوارم با ارایه این یادداشت توانسته باشم به خواسته جنابعالی پاسخی مناسب که راهگشای تصمیمات و اقدامات بعدی شما باشد داده باشم.

خواهشمندم در این خصوص از هر گونه تماس با اینجانب دریغ نفرمایید.

با احترام فراوان - حسین صادق فر - مشاور مدیریت