X
تبلیغات
رایتل
مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

شنبه 1 اسفند 1388
اولین نتایج نظرسنجی چالش های مدیریتی سازمان های ایرانی

مدیر گرامی: همان گونه که مستحضر هستید چندی پیش مشاور مدیریت اقدام به برگزاری یک نظرسنجی تحت عنوان "چالش های مدیریتی سازمان های ایرانی" نمود. خوشبختانه تعداد زیادی از اعضای وبلاگ و وب سایت مشاور مدیریت و همچنین دیگر مدیران محترم در این نظر سنجی شرکت کردند که در اولین پست مرتبط با نتایج این نظرسنجی برخی از نظرات این عزیزان منتشر گردید.  

اکنون سه نمودار به شرح زیر از جمع بندی گروه های شرکت کنندگان در این نظرسنجی ترسیم و منتشر گردیده است. توجه به این سه نمودار واقعیت هایی را آشکار می نماید. امید است با پایان یافتن مهلت در نظر گرفته شده برای این نظرسنجی، بتوان نتایج نهایی بدست آمده را در  ابتدای سال آینده منتشر نمود. 


شنبه 1 اسفند 1388
مینی مال (داستانک) طراحی وب سایت

یکی از مشتری هام می گفت ما واقعا عاشق طراحی وب سایت هستیم. با این حال آیا شما می تونید وب سایت ما را بی حاشیه تر بسازید؟ مشتری های ما نمی تونند به خوبی با اینترنت کار کنند و از همه قسمت های سایت ما استفاده نمی کنند.
بهش گفتم دقیقا به چه چیزی اشاره دارید؟ رو به من گفت ما به قسمت رمز ورود (login) احتیاجی نداریم. هیچ کدوم از مشتری ها از اون قسمت استفاده نمی کنند. بهش گفتم ولی اون قسمت یک الزام کسب و کار الکترونیکه و من مطمئن نیستم که شما بتونید بدون اون به ازای ارایه محصولاتتون وجهی را دریافت کنید چون نمی تونید مشتری ها را شناسایی کنید.
گفت حتما همین طوره که می گید چرا که شما طراح وب سایت هستید و این هم یک شغل خیلی بزرگیه، ولی من مطمئنم شما می توانید اصلاحاتی انجام بدید. کافیه به گوگل نگاهی داشته باشید. شما برای ورود به سایت گوگل نیازی به رمز ورود ندارید ولی آنها خیلی خیلی زیاد پول در می آرن! 


پنج‌شنبه 29 بهمن 1388
تفاوت مایکروسافت و جنرال موتورز

یل گیتس: اگرفنّاوری جنرال موتـــورز با سرعتی همســــان فنّاوری کامپیوتر پیشرفت کرده بود، امروز اتومبیل هایی سوار می‌شدیم که:سرعتشان 22000 مایل بر ساعت بود! مصرف بنزین آنها 4 لیتر درهر 1000 مایل بود!! بهای آنها 25 دلار بود!!! 
پاسخ جنرال موتورز:
1- بدون هیچ دلیلی ماشین شما در روز دوبار تصادف می‌کرد!
2- هردفعه که خطهای وســط خیابان را ازنو نقاشی می‌کردند شما باید یک ماشین جدید می‌خریدید!
3- گاه وبیگاه ماشین شما درخیابانها از حرکت باز می‌ایستــــاد وشما چاره‌ای جز استارت (Restart) مجدد نداشتید!
4- هربار که جنــــرال موتورز مدل جدیدی را به بازار عرضه می‌کرد خریداران ماشین باید راننــــدگی را از اول یاد می‌گرفتند چون هیچ یک از عملکردها و کنترلهای ماشین مانند مدل قبلی نبود! 
5- برای خاموش‌کردن ماشین باید دکمه استارت را می‌زدند!
6- جنرال موتورز خریداران ماشینهایش را مجبور به خرید نقشه‌های راههایی می‌کرد که ممکــــن بود اصلاً به درد راننـــدگان نخورد.
7- کیسة هــــــوا قبل از بازشدن در هنگام تصادف از شما می‌پرسید: Are You Sure?!   

به نقل از رایانامه یکی از دوستان


چهارشنبه 28 بهمن 1388
مدیریت خانواده

مدیر گرامی: وب سایت مدیر یار قسمتی را تحت عنوان مدیریت خانواده ایجاد کرده است که مطالب مفیدی در آنجا در دسترس قرار گرفته است. اگر تمایل دارید از این مطالب استفاده نموده و آنها را در سازمان خود منتشر نمایید به این قسمت رجوع فرمایید.  

 


سه‌شنبه 27 بهمن 1388
نظر سنجی چالش های مدیریتی سازمان های ایرانی

مدیر گرامی: مشاور مدیریت تصمیم دارد در انتهای سال 1388 با طرح پرسش هایی مهمترین چالش های سازمان های ایرانی را شناسایی و دسته بندی نماید. نتایج جمع بندی شده این نظر سنجی به مدیران سازمان ها کمک خواهد کرد تا بتوانند چالش های مدیریتی سازمان خود را با دیگر سازمان ها مقایسه نماید. خواهشمند است با تکمیل این پرسشنامه مشاور مدیریت را در این مهم یاری نمایید. 


دوشنبه 26 بهمن 1388
معیارهای انتخاب گواهی دهنده ایزو 9001 و 14001

مدیر گرامی: اگر در صدد دریافت گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱، 14001 و یا سایر گواهینامه های سیستم های مدیریت هستید قبل از انتخاب شرکت گواهی دهنده مناسب است نسبت به ارزیابی این شرکت ها اقدام نمایید. سازمان بین المللی استاندارد (ISO) توصیه هایی در این خصوص داشته است که شما می توانید در مقاله ای که مشاور مدیریت در این رابطه منتشر کرده است معیارهای ارزیابی شرکت های گواهی دهنده را مطالعه نمایید. برای دریافت این مقاله از پیوندهای زیر استفاده نمایید. 

نسخه web - نسخه PDF 


دوشنبه 26 بهمن 1388
تبدیل نام به خط فارسی باستان (میخی)

 مدیر گرامی: آیا می دانید اگر شما در دوران ایران باستان مدیریت می کردید نام شما چگونه بر روی سنگ نبشته های آن دوران کهن و باشکوه ثبت می شد؟ برای پاسخ به این سئوال کافیست اینجا کلیک کنید و نام خود را به خط میخی مشاهده فرمایید. 


1 2 3 4 >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106135


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001