X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

پنج‌شنبه 29 دی 1390
امتیازبندی جدید برای ممیزی استانداردهای ایزو

مدیریت محترم، احتراما به استحضار می رساند در یکی از ممیزی های صدور گواهینامه که اخیرا در سازمان یکی از کارفرمایانم انجام شد ممیزین از روشی جدید برای دسته بندی و امتیازدهی مستندسازی، پیاده سازی و بهبود مستمر اثربخشی عملکرد سیستم مدیریت کیفیت منطبق بر استانداردهای خانواده ایزو استفاده کردند. ترجمه مبانی امتیازدهی (صفر تا 10) به شرح زیر است:

امتیاز صفر: سازمان با نیازمندی های عناصر استاندارد آشنا نیست و هیچ گونه مستندسازی مرتبطی (مانند نمودار، پیش بینی، طرح، روش اجرایی، راهبرد) ندارد.

امتیاز یک: سازمان با نیازمندی های عناصر استاندارد آشناست ولی هیچ گونه شواهد مستندی از طرحریزی یا پیاده سازی در اختیار ندارد.

امتیاز دو: سازمان با نیازمندی های عناصر استاندارد آشناست و مستندات ابتدایی را در اختیار دارد لیکن طرح هایش برای پیاده سازی کامل نیست.

امتیاز سه: مستندسازی در دسترس است و پیاده سازی با مسئولیت های تخصیص یافته شروع شده است (0-30% تکمیل شده)

امتیاز چهار: مستندسازی در دسترس و پیاده سازی در جریان است (30-60% تکمیل شده). کمبودها شناسایی شده اند ولی بهبود قابل سنجش نیست.

امتیاز پنج: پیاده سازی در جریان است (60-80%) و شواهد اولیه از نتایج مرتبط بدست آمده است.

امتیاز شش: پیاده سازی نزدیک به اتمام است (80-95%) و شواهد عینی اثربخشی اجرا، موجود است.

امتیاز هفت: پیاده سازی مستندات برای پاسخگویی به نیازمندی های استاندارد کامل شده است و شواهد انطباق اثربخشی به طور کامل قابل ارایه است. سازمان حداقل نیازمندی های استاندارد را برآورده کرده است.

امتیاز هشت: تحلیل نتایج و بهبود مستمر در حوزه های کلیدی پیوند خورده با رضایت مشتری قابل اثبات است.

امتیاز نه: سازمان به عملکردی در سطح جهانی رسیده است و توانایی نشان دادن رشدی فراتر از نیازمندی های استاندارد و همچنین بهبود مستمر در تمام حوزه ها را داراست.

امتیاز ده: سازمان بهترین عملکرد را در سطح جهانی داراست و توانایی اثبات نوآوری های بارزی را در روش های جدید برای نشان دادن نتایج فراتر از نیازمندی های مشتری دارد. سازمان به الگویی از بهترین ها در صنعت خود تبدیل شده است.

یادآوری: سازمانی که حداقل امتیاز 7 را در هر یک از حوزه های مورد ممیزی کسب نماید برای ممیزی صدور گواهینامه توصیه می گردد.


چهارشنبه 28 دی 1390
مدیریت دانش از تئوری تا واقعیت

نمی دونم با مباحث مدیریت دانش به صورت کاربردی در سازمانتان چقدر سروکله زده اید... همین قدر خدمتتان عرض کنم که زمین تا آسمان بین تئوری مدیریت دانش و آنچه می توان در یک سازمان پیاده کرد تفاوت و فاصله وجود داره!

در محیط شیرپوینت یک پایگاه داده طراحی کرده ایم واسه ثبت تجربیات هر کدام از مدیران پروژه یک شرکت خدمات مهندسی... به آقایون و خانم های مهندس گفتیم که چه طوری فیلدهای این پایگاه را تکمیل کنند. نحوه تکمیل کردنشون واقعا دیدنیه...! اصلا به کلمات توجهی ندارند، مثلا ازشون خواستیم بگویند که منابع اطلاعاتی شون چی بوده؟ آقای مهندس نوشته استانداردهای صنعت آب !!! جالبیش اینه که خیلی هاشون هم مدعی هستند که در محیطی دانش محور کار می کنند و اصولا کارهاشون دانش بنیانه! 

راستی چرا مفاهیم پر معنی توی کشور ما اینقدر بی اهمیت هستند و مثل کلمات فیلم های مهران مدیری خیلی زود میشن حرف عادی و روزمره مردم ؟!


سه‌شنبه 27 دی 1390
راهنمایی مختصر برای تدوین اهداف کیفیت


دوشنبه 26 دی 1390
ایزو 9001 اله بله جیم بله
شرکتی رو بعنوان مشاور پروژه ساختمان جدید سازمان انتخاب کرده اند. چه طوری انتخاب شده، نمی دانم! ازش خواستیم برنامه زمانبندی پروژه رو که مراحل یک و دو (مطالعات و طراحی) هست رو بده.... بعد از یکماه تاخیر در ارایه برنامه! یک فایل فرستاده که نشون می ده هیچی از اطلاعات اولیه برنامه ریزی و زمانبندی بلد نیست!
حالا هم که گزارش بخشی از مطالعاتش رو فرستاده، بیا و ببین! پر از اشتباه! یک صفحه داره که عنوان داره و به یک نقشه اشاره داشته ولی صفحه سفیده ! حتی برداشتش از وضعیت ساختمان موجود هم اشکال داره! به نظر می رسه حتی یک نفر نبوده که گزارش رو بعد از تولید حداقل یکبار بخونه!
این شرکت حتی ایزو 9001 هم داره! من نمی دونم چه طوری بحث طرحریزی، تصدیق و صحه گذاری در طراحی و توسعه محصول رو پاس کرده و تونسته گواهینامه بگیره...! باز بگید ایزو اله بله جیم بله...

یکشنبه 25 دی 1390
به نظر شما از این ابتکار عمل ها باز هم خواهیم دید

پنج‌شنبه 22 دی 1390
ایزو بدردشون می خوره

شش ماهی هست مشغول نوشتن خط مشی و اهداف کیفیت هستند واسه شرکت شون.... تازه حالا متوجه شدن که خط مشی چیه و اهداف چه طوری باید نوشته بشه! بارها و بارها تاکید کردم ایده آل نگاه نکنید و واقعی به موضوع بپردازید تا دوباره کاری پیش نیاد. 

میگن می خواهیم برترین باشیم تو کشور ...! و خیلی چیزهای خوب دیگه، ولی توی اجرای تعهداتشون به مشتری با بیش از 50% تاخیر مواجه هستند! حدود 20 ساله که سابقه کار حرفه ای دارن ولی هنوز نمی تونن تعریف کنن که محصولاتشون (شرکت خدماتی) چه سطحی از کیفیت رو داره! و بسیاری از مسایل این جوری...!

حالا شما فکر می کنید ایزو بدردشون می خوره یا نه؟


چهارشنبه 21 دی 1390
مدیریت عاشقانه

مدیریت عاشقانه به روز شد.

برای مشاهده مطالب منتشر شده در وبلاگ مدیریت عاشقانه اینجا کلیک کنید.


1 2 3 4 >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1109552


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001