X
تبلیغات
رایتل
مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

یکشنبه 1 آذر 1388
مدیریت یا رهبری

در یک سازمان با وجود تفاوت عمده بین «رهبری» و «مدیریت»، ارتباط تنگاتنگى بین آن دو وجود دارد؛ یک رهبر مى تواند مدیر باشد و یک مدیر نیز مى تواند «رهبری» کند. عکس این قضیه نیز صادق است؛ یعنى یک فرد مى تواند داراى هنر «رهبری» باشد بدون اینکه قادر باشد هدفهاى سازمانى را تحقق بخشد (مدیر نباشد) و یا اینکه یک فرد ممکن است مدیر منظمى باشد ولى کارکنان از روى ترس و اجبار وظایف خودشان را انجام دهند (رهبر نباشد.)

در این نوشتار سعى داریم به این سئوال پاسخ دهیم که براى موفقیت یک سازمان به کدام یک از دو مقوله «مدیریت» یا «رهبری» نیاز داریم؟


شنبه 30 آبان 1388
وب سایت مشاور مدیریت

نسخه آزمایشی وب سایت مشاور مدیریت با استفاده از امکانات صفحات گوگل و برخی از ابزار بلاگ اسکای منتشر شد. لطفا از این وب سایت بازدید فرموده و نظرات خود را برای پربار شدن آن اعلام فرمایید. برای شروع کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید. 

کلیک کنید.


شنبه 30 آبان 1388
سن مغز خود را تعیین کنید.

کلیک کنید.اگر می خواهید بدانید مغز شما چند سالشه باید یک تست سرعت و حافظه بدید. البته به روش ژاپنی ها ! لطفا مراحل زیر را دنبال کنید.
۱- ابتدا روی تصویر روبرو کلیک کنید.
۲- بعد دکمه استارت رو بزنید.
۳- بعد از یک آماده باش ۳-۲-۱، بایستی جای اعداد رو که چند لحظه نمایش داده می شه به خاطر بسپارید و روی جای اون ها به ترتیب از کم به زیاد کلیک کنید.
۴- بعد از چند مرحله، سن مغز شما با توجه به زمان عکس العمل و درستی اون محاسبه و نمایش داده می شه !!!


پنج‌شنبه 28 آبان 1388
وب سایت ترکیبی مشاور مدیریت (آزمایشی)

 آزمایشی 

اینجا کلیک کنید.


پنج‌شنبه 28 آبان 1388
اصول مدیریت کیفیت

انتشار مقاله در نمااین سند هشت اصل مدیریت کیفیت که در استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای سری ایزو 9000-2000 کاربرد دارد را معرفی می نماید. مدیریت ارشد هر سازمان می تواند از این اصول بعنوان چارچوبی برای راهنمایی سازمان خویش به منظور بهبود عملکرد ها استفاده نماید. این اصول برگرفته از تجارب و دانش متخصصین بین المللی که در کمیته فنی تضمین کیفیت و مدیریت کیفیت – ISO/TC 176 مشارکت دارند می باشد. این کمیته مسوول توسعه و نگهداری استانداردهای ایزو 9000 هستند.
هشت اصل مدیریت کیفیت در استاندارد ایزو 9000-2000 با عنوان واژگان و مبانی سیستم های مدیریت کیفیت و استاندارد ایزو9004-2000 با عنوان خطوط راهنما برای بهبود عملکرد سیستم های مدیریت کیفیت، تعریف شده اند .
این سند شرح سامان یافته ای از اصول مطرح شده را که در ایزو9000-2000 و ایزو9004-2000 را ارایه می دهد. همچنین نمونه هایی از منافع ناشی از بکارگیری اقدامات مدیران بر مبنای این اصول، به منظور بهبود عملکرد سازمان ها را به نمایش می گذارد.
اصل اول – تمرکز بر مشتری
اصل دوم – رهبری
اصل سوم – مشارکت کارکنان
اصل چهارم – رویکرد فرایندی
اصل پنجم – رویکرد سیستمی به مدیریت
اصل ششم – بهبود مستمر
اصل هفتم – تصمیم گیری بر مبنای واقعیت ها
اصل هشتم – ارتباط سودمند و دوطرفه با تامین کنندگان


پنج‌شنبه 28 آبان 1388
امنیت در وبلاگ نویسی

 کلیک کنید.

تلخترین اتفاقی که برای یک وبلاگنویس ممکن است پیش بیاید شاید همان هک شدن وبلاگ و خارج شدن مدیریت وبلاگ از دست او باشد ، حال ما باید چه کنیم تا هک نشویم؟

توصیه هایی در اینجا ارائه شده که رعایت آنها می تواند خطر هک شدن شما را تا صدها برابر کمتر کند.


سه‌شنبه 26 آبان 1388
ناظر افتخاری سازمان بازیافت شهرداری مشهد

چند روز پیش پیامکی داشتم از سازمان بازیافت شهرداری مشهد که به عنوان ناظر افتخاری این سازمان جایزه ای به من تعلق گرفته است و با مراجعه به محل سازمان می توانم آن را دریافت کنم. من هم در تاریخ ۲۵/۸/۸۸ رفتم و جایزه خودم را که یک کارت بانک با شارژ ده هزار تومان بود را دریافت کردم. جالب بود ! جالب تر اینکه سازما بازیافت شهرداری مشهد به تمامی ۱۵۰ ناظر افتخاری خود این جایزه را داده بود.  

شما هم اگر ساکن مشهد هستید و دوست دارید ناظر افتخاری این سازمان باشید به اینجا مراجعه فرمایید.


1 2 3 4 5 6 >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106062


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001