X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

دوشنبه 30 دی 1387
شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی RFID
RFID حروفی از عبارت Radio Frequency Identification است و به شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی اشاره می‌نماید. RFID یک روش برای شناسایی اشیا به صورت اتوماتیک است و می‌توان آن را متمم یا مکمل "بارکد" دانست. از طرفی در این فناوری، براساس امواج رادیویی عمل می‌شود که نیازی به تماس بین وسیله گیرنده اطلاعات و نشانه حامل داده نیست و همچنین رسیدن نور از حامل داده به وسیلة گیرنده اطلاعات ضرورت ندارد. در این فناوری، می‌توان از نشانه حامل داده، اطلاعاتی را خواند و یا در آن اطلاعاتی نوشت.
کارکرد RFID بدین صورت است که وسیلة گیرنده اطلاعات، امواج رادیویی می‌فرستد، این امواج نشانه RFID را فعال می‌نماید و این نشانه اطلاعات را ارسال می‌کند. وسیلة گیرنده اطلاعات، داده‌های ارسالی را دریافت و به کامپیوتر منتقل می‌سازد. استفاده از RFID تازگی ندارد. این فناوری در سال 1980 برای ردیابی حیوانات و در دهة 1990 در صنعت خودرو اروپا، بزرگراهها و خطوط تولید برخی کارخانجات بکار می‌رفته است. از RFID هنگامی که اشیاء مستقیماً در معرض دید نباشند یا در جایی که حضور انسان امکان‌پذیر نیست و همچنین در شرایطی که بخواهیم چندین قلم را همزمان با سرعت بیشتر بخوانیم، استفاده می شود. ادامه مقاله را اینجا مشاهده نمایید.

یکشنبه 29 دی 1387
نظر سنجی سازمان ملل در مورد درج نوروز در تقویم بین المللی

برای شرکت در نظر سنجی سازمان ملل در مورد درج نوروز در تقویم بین المللی به عنوان یک روز جهانی روی تصویر زیر کلیک کنید. 

شرکت در نظرسنجی نوروزشنبه 28 دی 1387
طراحی و به کارگیری نرم افزار سیستم جامع مدیریت دانش

در این مقالهطراحی و به کارگیری نرم افزار سیستم جامع مدیریت دانش به مطالعه و بررسی روند پیاده‌سازی سیستم جامع مدیریت دانش در وزارت راه ‌و ترابری جمهوری اسلامی ایران پرداخته شده است. سیستم مذکور یک سیستم نرم‌افزاری تحت وب است که از زیرسیستم‌های چرخه دانش، ارزیابی دانش، چرخه سؤال، نقشه دانش، بسته‌بندی دانش، پاداش مالی، گزارش به مدیران، ارتباط‌دهی پویا و مستندات سازمانی تشکیل شده است. جهت طراحی سیستم مذکور از دو مدل "پایه‌های ساختمان دانش" و "نوناکا و تاکوچی" استفاده شده است. علاوه بر ترکیب دو مدل فوق، متدولوژی انگیزشی ارایه پاداش و امتیازدهی نیز نقش بسیار مهمی درافزایش کارایی این سیستم دارد.برای سنجیدن تاثیر بکارگیری سیستم در سازمان، در دوازده شاخص مورد نظر تحقیق، قبل و بعد از نصب سیستم، پرسشنامه‌هایی توزیع شده‌اند که تحلیل نتایج آن روند رو به رشد و موفقی را در رسیدن به اهداف دانشی و بسترسازی جهت پیاده‌سازی کامل مدیریت دانش در سازمان، نشان داده است. برای دریافت کامل مقاله اینجا کلیک کنید.  

منبع: بتسا


پنج‌شنبه 26 دی 1387
داستان مدیریتی 6 کلمه ای

 

با شش کلمه، داستانی درباره مدیریت بنویسید. این داستان ممکن است یک داستان خاص یا روش، رویکرد، سبک، یا روش کارکردن شما باشد.داستان شش کلمه ای چیز جدیدی نیست. زمانی از ارنست همینگوی خواسته شد که یک رمان شش کلمه ای بنویسد و داستان ساده اما عمیق او این بود:«برای فروش:کفش های بچه. هرگز نپوشیده.» حالا داستان مدیریتی شما چیست؟ 

به 10 پاسخ دهنده برتر حداکثر 1000000 ریال امتیاز غیرنقدی برای استفاده از خدمات سایت راهکار مدیریت (به جز درج آگهی) تخصیص داده می شود.


چهارشنبه 25 دی 1387
یک مدل پشتیبان تصمیم برای مدیریت فرآیندها در سازمانهای دولتی

حرکت به سمت ایجاد دولت الکترونیک طیف گسترده ای از تغییرات و چالشها را در پی دارد که برای حصول موفقیت چارهتوسعه یک مدل پشتیبان تصمیم برای مدیریت فرآیندها اندیشی آنها اجتناب ناپذیر است. پیاده سازی نگرش فرآیندی یکی از این تغییرات اسن که در این مفهوم، عملیات دولت در قالب مجموعه ای از فرآیندها دیده می شود. این امر به همان میزان که کارکردهای مثبتی را ایجاد خواهد نمود، ابعاد گسترده ای از فعالیت ها را می طلبد. مدیریت مجموعه ای گسترده، متنوع و پیچیده از میلیونها فرآیند به همراه ارتباط بین آنها یکی از موارد می باشد. در چنین فضایی، تصمیم گیری بخش دولت در مورد فرآیندها نه تنها حائز اهمیت خواهد بود بلکه مستلزم استفاده سنجیده و آگاهانه از سیستم های مدرن پشتیبان تصمیم می باشد. در این مقاله به ابعاد متناسب کردن سیستم های پشتیبان تصمیم با مدیریت فرآیندها پرداخته شده و با چنین دیدگاهی عناصر اصلی آن شامل زیر سیستم مدیریت داده، زیر سیستم مدیریت مدل، زیر سیستم مدیریت پایگاه دانش و رابط کاربر مورد بحث قرار گرفته است. در نهایت برای روشن شدن مطلب یک مدل مفهومی از بکارگیری این سیستم در حمایت از تصمیم گیری در خصوص فرآیندها ارایه می شود.برای دریافت کامل مقاله اینجا کلیک کنید.منبع: بتسا


سه‌شنبه 24 دی 1387
غزه

برای مشاهده کاریکاتور های بیشتر کلیک کنید.


دوشنبه 23 دی 1387
آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری سال 1387

راهنمای ثبت نام شرکت در آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری سال 1387


1 2 3 4 5 >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1109553


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001