مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

پنج‌شنبه 30 آبان 1387
اوباما و ما !

باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، ممکن است ناچار به کنار گذاشتن پست الکترونیکی شود. به گزارش بی بی سی، اوباما پیش از آغاز مبارزات انتخاباتی سیگار را ترک کرده بود و مشاورانش می گویند او این بار مجبور به ترک یکی دیگر از عادت های روزانه خود است.

مشاوران اوباما در گفت و گو با روزنامه نیویورک تایمز، علت کنار گذاشتن ای میل را قوانین مربوط به شفاف سازی در آمریکا عنوان می کنند که بر اساس آن متن مکاتبات رئیس جمهوری در اختیار عموم قرار می گیرد. بیل کلینتون و جورج بوش در دوران ریاست جمهوری خود از ای میل استفاده نکردند؛ ولی هیچ کدام از این دو تن همانند باراک اوباما به استفاده از پست الکترونیکی عادت ندارند. اوباما به خاطر کاربرد تلفن همراه بلک بری که ای میل را به طور ٢٤ ساعته در اختیار او می گذارد، مشهور است. در طول مبارزات انتخاباتی، بلک بری اوباما از او جدا نشد و حتی یک بار که برای تماشای مسابقه فوتبال دخترش رفته بود، حین تماشای بازی به پاسخگویی به ای میل هایش مشغول بود. میشل اوباما آن روز در برابر دوربین های تلویزیون به آرامی به روی دست همسرش، باراک اوباما زد تا بلک بری را کنار بگذارد و به تماشای مسابقه فرزندش مشغول شود.

هنوز تصمیم گیری نهایی درباره نحوه کاربری پست الکترونیک به وسیله باراک اوباما اتخاذ نشده است. در این حال، او نخستین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که برروی میز کارش لپ تاپ (رایانه همراه) خواهد داشت. یکی از راه حل های پیشنهاد شده برای حل مشکل کاربری ای میل به وسیله اوباما، امکان دریافت نامه های الکترونیکی به وسیله او و عدم پاسخ گویی به آن هاست. مشاوران اوباما به نیویورک تایمز گفته اند در طول مبارزات انتخاباتی به ندرت یادداشت ها را چاپ می کردند زیرا آن ها را به طور مستقیم به بلک بری او می فرستادند. این روزنامه در ادامه نقل قول از مشاوران آقای اوباما می نویسد در خیلی از موارد ای میل های باراک اوباما را بین ساعت های یک تا سه بامداد دریافت کرده اند و این در حالی بوده که این نامه ها دارای نثری  روان و بدون اشتباه و فاقد هرگونه مختصر نویسی بوده اند.

کارشناسان با اشاره به قانون «بایگانی مکاتبات رئیس جمهوری» که کاربری ای میل را برای آقای اوباما مشکل می کند، می گویند مشکل دیگر خطر امنیتی هک شدن پست الکترونیک و دسترسی افراد غیر مجاز به مکاتبات شخص اول کشور است. خطر دیگر احتمال رهگیری مکان حضور رئیس جمهوری به وسیله ره گیری تلفن همراه اوست. البته باراک اوباما می تواند مانند ال گور، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا از یک نشانی الکترونیک دولتی برای مکاتبات ای میلی خود استفاده کند. مایک مک کاری، یکی دیگر از سخنگویان سابق کاخ سفید می گوید: «او رئیس جمهور است. او مختار است که بخواهد به حمل بلک بری خود ادامه دهد.» منبع: روزنامه خراسان


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1109315


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001