مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1388
مزایای جایزه ملی کیفیت ایران
برای ورود به سایت جایزه ملی کیفیت ایران کلیک کنید.با توجه به اینکه تولید مستمر محصول با کیفیت فقط در سازمان های سرآمد مقدور است، در مدل ملی جایزه ملی کیفیت نیز اصول هشت گانه مدیریت کیفیت و سرآمدی جاری است. در این مدل از دانش سرآمدی و مدل دریافت بروشور راهنماهای سرآمدی بهره برداری شده است. برای طراحی معیارها و زیر معیارهای مدل ملی فوق بیش از 1500 نکته راهنما و زیر معیار از سوی کمیته طراحی شناسائی شده است و ضمنا توزیع وزنی و امتیازات معیارها با تمرکز بر نتایج پایدار حاصل از رضایت مشتری و مصرف کنندگان است.
اصول طراحی حاکم بر مدل عبارتند از: تعادل در منافع  ذینفعان، مدیریت و استراتژی کیفیت محصول، فرایند گرائی و تضمین کیفیت، مشتری گرائی، یادگیری وتوانمندسازی، زنجیره تامین و منابع، مسئولیت  اجتماعی و زیست محیطی، که در فرایندهای، توسعه تکنولوژی و طراحی مفهومی محصول، طراحی و توسه محصول و فرایند، ساخت و تولید و تحویل محصول ، خدمات  و پشتیبانی پس از فروش، عملکرد و رفتار زیست محیطی محصول، قابل شناسائی است.
این مدل که با ویژگی های سازمان های ایرانی هماهنگی دارد ، این امکان را به سازمان ها می دهد تا علاوه بر ایجاد راهبردی شفاف برای محصولات خود بتوانند فرایندها و منابع را در جهت ارتقا کیفیت محصولات توسعه داده و کارکنان را برای جاری سازی راهبرد محصولات توانمند سازند.
این مدل بر آثار زیست محیطی و اجتماعی محصولات تاکید جدی دارد و با جاری سازی رویکردهای مدل جایزه ملی کیفیت ایران سازمان ها می توانند مزیت رقابتی محصولات خود را بر مسئولیت های اجتماعی و اقتصادی خود طرح ریزی نمایند.  

برای مشاهده ادامه مطلب روی تصویر کلیک کنید.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106971


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001