مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

دوشنبه 25 آبان 1388
پاسخ مشاور مدیریت به پرسش استراتژیک

امروز در سایت مرجع الکترونیکی علوم مدیریت ایران سعی کردم به یکی از پرسش های مطرح شده پاسخی مناسب ارایه دهم. پرسش و پاسخ مطرح شده به شرح زیر بود:

پرسش:  

من سر کلاس های مدیریت استراتژیک متوجه تفاوت این دو مفهوم نشدم. کی می دونه که چه فرقی بین "مدیریت استراتژیک" و "برنامه ریزی استراتژیک" وجود داره ؟ 

پاسخ مشاور مدیریت: 

فکر نکنم تنها با حضور در کلاس و بحث تئوری متوجه تفاوت این دو مقوله بشوی و تا زمانی که مدیر یک سازمان (ولو کوچک) نباشی به درستی این دو مفهوم را درک نخواهی کرد. امیدوارم تلاش من را برای تشریح تفاوت این دو مفهوم با ذکر یک مثال پذیرا باشی.
اگر قرار باشه دوره لیسانس خود را با معدل مثلا 16 و طی چهار سال به اتمام برسانی و این به عنوان یک هدف استراتژیک در زندگی تو مطرح باشه لازم است که برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی استراتژیک هم داشته باشی مثلا اینکه هر ترم تعداد مشخصی واحد را با معدل 16 پاس کنی!
حال فرض کن این برنامه ریزی را انجام دادی و شروع به درس خواندن می کنی ناگهان بدون برنامه ریزی قبلی موضوع ازدواج برات پیش می آد و تو هم به دلایل مختلف به آن پاسخ مثبت می دی و این باعث می شه نتونی به هدف مشخص خودت برسی بنابراین می توان گفت تو برای دستیابی به هدف استراتژیک، برنامه ریزی استراتژیک داشته ای ولی نتوانستی با یک مدیریت استراتژیک به هدف خودت دست پیدا کنی .
حالا اجازه بده من هم یک پرسش مطرح کنم و آن اینکه جایگاه تفکر استراتژیک در این خصوص کجاست؟ 

نظر خواهی: 

اکنون خواهشمندم در صورت تمایل شما هم با ثبت نظرات خود بنده را در پربار کردن این پاسخ یاری نمایید.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106950


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001