مشاور مدیریت
مدیریت محترم؛ برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد خوشحال خواهم شد در یافتن راه حل ها با شما همراه باشم. ؛تفکر - تلاش - توکل؛
مهر 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
بایگانی
موضوع بندی

 

دوشنبه 13 آذر 1391
حذف نام گواهی دهندگان ایزو از وب سایت مشاور مدیریت

تا چندی پیش مشاور مدیریت در این صفحه نام چند شرکت گواهی دهنده که در ایران فعالیت می‌نمایند را ذکر کرده بود تا مراجعه کنندگان به این صفحه با این گواهی دهندگان آشنا شوند لیکن به دلایلی که در ادامه فهرست شده است نام این گواهی دهندگان از این صفحه حذف گردید. گواهی دهندگانی که نام آنها قبلا در اینجا منتشر شده بود عبارت بودند از:

QEC CERTIFICATION

SGS in Iran

IMQ-IRAN

DNV

SwissTS

TÜV NORD Iran

و اکنون به دلایلی که مطرح خواهد شد مشخصات و نشانی این گواهی دهندگان از وب سایت مشاور مدیریت حذف شده است. مهمترین این دلایل عبارت است از:

  • غیر شفاف بودن فرایند ممیزی صدور گواهینامه در ایران به گونه ای که هر کدام از شرکت های صدور گواهینامه روش خاص خودشان را دنبال می نمایند و همه نیز می گویند که روش ما درست است. جالب اینکه روی وب سایت هیچ کدام از این شرکت ها سندی معتبر که نشان دهنده فرایند ممیزی و صدور گواهینامه باشد مشاهده نمی شود.
  • حرفه ای نبودن برخی از ممیزین این شرکت ها، بارها و بارها شاهد این بوده ام که سرممیز یک شرکت به هیچ عنوان با فرایندهای اصلی سازمان کارفرما (مثلا شرکت های مهندسی مشاور) آشنا نبوده ولی برای ممیزی آنها معرفی شده اند. دیگر اینکه بسیاری از این ممیزین محترم به طور شخصی به امر مشاوره نیز مبادرت دارند که این نیز یک رویه خلاف بوده و حرفه ای بودن آنها را زیر سٔوال می برد.
  • علی رغم اینکه همه شرکت های گواهی دهنده به ایجاد ارزش افزوده برای سازمان کارفرما اشاره می کنند ولی اکثر قریب به اتفاق ممیزی ها فقط به دنبال دریافت حق الزحمه ممیزی بوده و ایجاد ارزش افزوده را تنها صدور چند عدم انطباق برای توجیه جضور چند روزه خود در سازمان می پندارند.
  • سیستمی و سازمانی عمل نکردن برخی از ممیزین شرکت های گواهی دهنده به گونه ای که در فرصتی مناسب و با طی مسیری خاص! یک یا چند جلسه آموزش و ارایه خدمات مشاوره (با هزینه میلیونی) را برای سازمان کارفرما می تراشند و با تاکید فراوان هم یادآوری می کنند که این هزینه شخصی است و ربطی به شرکت گواهی دهنده ندارد و تنها از این طریق است که امکان بسته شدن عدم انطباق ها و صدور گواهینامه میسر می شود.
  • بیان تصریحی برخی از مدیران بازاریابی و ثبت قرارداد شرکت های گواهی دهنده به شخص مشاور مدیریت از باب اینکه اگر کاری کنید که قرارداد ثبت گواهینامه سازمان کارفرما با ما بسته شود درصدی را به شما خواهیم داد.
  • مشمول تحریم شدن فعالیت برخی از گواهی دهنده در ایران و غیر مجاز شدن فعالیت نمایندگی ها آنان
  • دریافت نامه عدم صلاحیت نمایندگی ایران برخی گواهی دهنده از سوی شرکت اصلی، بدون اینکه قبل از آن از سوی نماینده ایرانی این شرکت ها چنین موردی مطرح شده باشد. جالب این است که این نمایندگان همیشه خودشان را برترین معرفی می کردند.
  • ادامه دارد ...


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1106943


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 

| تماس با من  |Powered by WebGozar


 

مشاهده نسخه معرفی کتاب زنده پیاده سازی ایزو 9001